Spotkanie z licealistami - dr Kinga Piwowarska

17.04.2024

Dnia 16 kwietnia 2024r. na KA AFM odbył się wykład dla uczniów II LO w Krakowie. Wykład był przygotowany pod okiem Pani dr Kingi Piwowarskiej.
Studentki z Sekcji Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SPP: Agnieszka Mazur, Julia Pawlak, Judyta Sokół i Barbara Szarek przygotowały i wspaniale wygłosiły prezentacje dotyczące fundamentalnych kwestii związanych z zarabianiem w Internecie.
Tytuł wykładu brzmiał: "Zarabianie na kontencie w mediach społecznościowych - prawne i społeczne problemy".
Już od samego początku młodzież udało się zaktywizować do polemiki na temat wizerunku dzieci w Internecie, hejtu oraz negatywnych skutków jakie niesie ze sobą praca na portalach typu Youtube czy Instagram. Uczniowie mogli poczuć się jak profesjonalni pełnomocnicy broniąc swoich tez. Podzieleni byli na dwie grupy - jedni byli za, a drudzy przeciw. Umiejętność konwersacji i argumentacji jest bardzo ważna w pracy prawnika - więc prelegentki chciały przekazać choć namiastkę tej umiejętności. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak działa Studencka Poradnia Prawna, czy wizerunek dzieci może być upubliczniany w Internecie, jak założyć swoją działalność gospodarczą, czym się różni umowa zlecenia od umowy o dzieło oraz jakie są przypadki hejtu w Internecie. Mamy nadzieję, że dla licealistów był to pouczający wykład, jako że z mediami społecznościowymi mają do czynienia na co dzień, zresztą jak większość z Nas. Serdecznie dziękujemy!