• "Państwo, gospodarka, społeczeństwo"

Zapraszamy do udziału w XVII Konferencji Naukowej „Państwo, gospodarka, społeczeństwo”, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2017 r. w kampusie uczelni przy ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, w Krakowie. W tegorocznej konferencji Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych (...)

• "Leon Wachholz – w 150. rocznicę urodzin, w 75. rocznicę śmierci"

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowe: "Leon Wachholz – w 150 rocznicę urodzin, w 75 rocznicę śmierci" Organizatorzy: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Polska Akademia Umiejętności, Zakład Medycyny Sądowej CM UJ Miejsce i termin: (...)

• "Polska w myśli politycznej Bronisława Geremka"

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu: Inicjatorzy i realizatorzy polskiej transformacji poświęcone profesorowi Bronisławowi Geremkowi. Wykład "Polska w myśli politycznej Bronisława Geremka" wygłosi profesor Andrzej Friszke. Organizatorzy:Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza (...)

• "Państwo, gospodarka, społeczeństwo"

W dniu dzisiejszym swoje obrady rozpoczęła dwudniowa konferencja „Państwo, Gospodarka, Społeczeństwo”. W tym roku swój udział w konferencji potwierdziło blisko 130 naukowców. W tegorocznej konferencji Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych organizuje następujące sesje: - (...)

• "Przewodnie idee nowelizacji Kodeksu Karnego - w 80-lecie pierwszej kodyfikacji Polski odrodzonej"

W bieżącym roku mija 80-lecie pierwszego kodeksu karnego Polski Odrodzonej, jakim był akt prawny wprowadzony w życie rozporządzeniem Prezydenta RP z 11 lipca 1932 roku. Zaawansowane zarazem są już prace nad zmianami w obowiązującym kodeksie karnym, przygotowane przez Komisję Kodyfikacyjna (...)